poleć stronę
 
Jak wygląda współpraca z doradcą?
Wypełniasz formularz kontaktowy lub dzwonisz. Podczas pierwszej rozmowy telefonicznej staramy się jak najlepiej poznać Twoją sytuację finansową i oczekiwania tak, aby zaproponować Ci najodpowiedniejsze rozwiązanie. Na podstawie uzyskanych informacji przygotowujemy Twój indywidualny Plan Finansowy z rekomendowanymi przez nas produktami. Pomagamy Ci załatwić formalności.
 
jak drogie mieszkanie mogę kupić?
raty równe czy malejące?
wyszukiwarka pożyczek hipotecznych
Librecoin
Wejdź i zobacz!
http://kulnaro.pl/librecoin-poznaj-walute-przyszlosci/

 

 

Nie ma żadnej magii w robieniu pieniędzy poprzez inwestycje. Inwestowanie wymaga dyscypliny, determinacji, wytrwałości i ciężkiej pracy. Aby zrozumieć, jakie inwestycje są najodpowiedniejsze dla Ciebie, musisz przypomnieć sobie podstawowe zasady.

1. Ryzyko i dochód. Im większe podejmujesz ryzyko, tym większy masz potencjał wzrostu wartości Twoich inwestycji. Indywidualny inwestor powinien zawsze dążyć do osiągnięcia maksymalnego dochodu, ale przy takim ryzyku, które może zaakceptować. Ciągły stres wynikający ze zbyt agresywnej strategii nie będzie dobrze wpływał ani na inwestycję, ani na życie inwestora.

2. Inflacja. Jeżeli stopa zwrotu z Twoich inwestycji jest niższa od inflacji, to Twoje zainwestowane pieniądze mają coraz mniejszą siłę nabywczą. Jeżeli posiadasz na rachunku bankowym 1 000 zł, a oprocentowanie już po zapłacie podatku wynosi 3%, podczas gdy inflacja wynosi 4%, to tracisz. Po roku oszczędzania Twoje 1 030 zł jest warte tylko 990 zł.

3. Zbywalność i płynność. Płynne inwestycje mogą być bezproblemowo zamienione na gotówkę; zbywalne dobra inwestycyjne mogą być łatwo sprzedane za gotówkę. Przykładem płynnej inwestycji może być lokata inwestycyjna lub zakup akcji dużych spółek. Nieruchomość nie jest płynna i sprzedaż jej może potrwać nawet kilka miesięcy. Bardzo często niepłynne inwestycje mają większy potencjał wzrostu, ale trzeba pamiętać, że realizacja zysku może być trudna.

4. Podatki. Zysk inwestora zawsze powinien być obliczany po uwzględnieniu wszystkich podatków. Niektóre z inwestycji mają przewagę, wynikającą z mniejszego lub braku opodatkowania, który zwiększa zysk z inwestycji. Przykładem mogą być Indywidualne Konta Emerytalne, które nie są opodatkowane, ale często w przypadku tej formy oszczędzania występują wysokie opłaty bankowe. Aby podjąć właściwą decyzję należy porównać alternatywne formy lokaty oszczędności z uwzględnieniem wszystkich opłat i podatków.

5. Przychód lub wzrost wartości. Niektóre formy inwestycji przynoszą stały dochód, jak np. odsetki od lokat lub od obligacji; inne nie przynoszą stałych przychodów, ale ich wartość rośnie. Dobre inwestycje potrafią przynosić przychód przy jednoczesnym wzroście ich wartości.

6. Zarządzanie. Niektórzy inwestorzy czerpią dużą radość z samodzielnego zarządzania swoim kapitałem. Inni, z braku czasu lub wiedzy, nie mogą być efektywnymi zarządcami. Czas, jaki jesteś w stanie poświęcić na zarządzanie inwestycjami, pomoże Ci określić jakiego rodzaju inwestycje są najodpowiedniejsze dla Ciebie.

7. Pożyczone pieniądze. Inwestując pożyczone pieniędze masz szansę na większy zarobek, ale pamiętaj, że ryzyko takiej działalności też rośnie. Znowu powinieneś sobie odpowiedzieć na pytanie, jaki poziom ryzyka jesteś w stanie zaakceptować.

8. Rozdrobnienie (dywersyfikacja). Inwestorzy, którzy chcą obniżyć ryzyko nie ograniczają się tylko do jednej inwestycji, szukują innych możliwości. W przypadku, gdy jedna z inwestycji okaże się nierentowna nie stracą wszystkiego.

9. Twoje cele. W Twoich inwestycjach najważniejszy jest Twój cel, a nie cel Twojego doradcy, maklera, czy agenta ubezpieczeniowego. Nigdy nie inwestuj w coś, czego nie rozumiesz lub z czym nie czujesz się komfortowo. Zdecyduj, jakie są Twoje cele i jakie ryzyko jesteś w stanie zaakceptować. Jeżeli już będziesz wiedział te dwie rzeczy, szukaj inwestycji o największej rentowności.

do góry | drukuj stronę


kontakt
regulamin
praca
english summary
Copyright © 2004 Biuro Obsługi Finansowej
Wszelkie prawa zastrzeżone